V Čechii jsou saláti

Jak se to tak stane, že člověk o prázdninách vyrobí cca 100 salátů všeho možného druhu? Za to můžou dámy z HR, marketingu a interní komunikace firmy, ve které jsem zaměstnán. Totiž každou zimu a každé léto se vyhlašuje tzv. Výzva, kdy mezi sebou kolegové soupeří v mnoha disciplínách. Dřepy, kliky, uběhnuté, uplavané, ušlapané a ujeté kilometry, ale pro nesportovce třeba čtení knih, návštěva kulturních akcí, nebo kulinařina. A jsme doma!

No jasně, dřep, klik a podobné vylomeniny ode mě nikdo čekat nemůže. Ale jak jde o pobyt v kuchyni, tomu se rozhodně nevyhýbám. A letošní letní výzvou bylo udělat alespoň pár salátů. S dalším kolegou jsme se trochu urvali ze řetězu a jak on, tak já, máme v tuto chvíli přes 80 salátů (takže do konce prázdnin stovka rozhodně padne a myslím, že půjdeme ještě docela dost nad ni).

Jeden z mých soutěžních salátů
– tohle je konkrétně americký Cobb s Derby dresingem

Občas je to tak, že děláme i pět salátů denně. Ke snidani třeba dva různé ovocné, pak nějaký přílohový k obědu, lehký zeleninový odpoledne a večer zase něco náročnějšího a třeba i teplého.

Galerii mých salátů (průběžně doplňovanou) najdete v tomto albu na GPhotos.


0
0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru