FF11: Stravenky – nejlepší benefit

V rámci Follow Friday každý pátek na blogu zveřejním někoho/něco, co vám doporučuji zhlédnout či sledovat. 

Dneska bude krátká řeč o (nejen) stravenkách. A není to žádné Sodexo, GastroPass, Ticket Restaurant a jiné Edenredy. Jedná se totiž o stravenky pro zvířata ze záchranné stanice Huslík. Zvířat tam neustále přijímají spousty (například zraněné živočichy z právě sklízených polí), pečují o ně a pokud to jejich stav dovoluje, vypouštějí zpět do přírody (pokud nedovoluje, dožívají v pohodlí ekocentra Huslík). Před pár měsíci takhle ošetřovali vzácného sokola, vypustili jej zpět do přírody a momentálně se pohybuje v Lotyšsku a podle všeho se mu dobře daří. Neuvěřitelný byl příběh čápa s otevřenou zlomeninou končetiny, který si sám doletěl pro pomoc na Huslík. Po amputaci dostal protézu a protože jeho stav nedovoluje návrat do přírody, stal se součástí expozice handicapovaných zvířt v ekocentru.

Neuvěřitelné – tento zraněný čáp si sám doletěl na Huslík pro pomoc.

Péče o zraněné živočichy je náročná a není levná. Každý dar záchranné stanici i ekocentru velmi pomáhá, ať už jde o krmivo, materiální pomoc (ručníky, savé podložky) nebo finanční prostředky. Stravenky pro opečovávané živočichy jsou jedna z možností, jak přispět. Ale ne jediná, můžete pomoci biodiverzitě podporou péče o motýlí louky (dozvíte se přesné souřadnice místa, které sponzorujete), nebo podpoříte budování tolik potřebných tůní a mokřadů na pozemcích, které ekocentrum spravuje.

Takže až budete přemýšlet, že chcete české přírodě pomoci svojí kapkou do společného mlýna, zkuste to třeba tady. Zvířata z Polabí vám budou vděčná.


0
0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru