FF08: Learn Online Video

V rámci Follow Friday každý pátek na blogu zveřejním někoho/něco, co vám doporučuji zhlédnout či sledovat.

Dnes vám chci doporučit senzační a užitečný YouTube kanál. Bude se vám hodit, pokud točíte videa. Nemám rád dlouhá okecávání, zvlášť když jde o něco vizuálního. Nemám rád hodinová videa, když téma lze pokrýt za deset minut. A přesně to jsem našel v kanálu Learn Online Video. Steve Wright odvádí skvělou práci. Naprosto jasné, srozumitelné, perfektně vysvětlené postupy, bambilion ukázek a srovnávání (jak to dělat a jak to nedělat). Obrovské množství jednoduchých, ale účinných tipů, které si můžete hned jít vyzkoušet. Není potřeba žádné profi vybavení ani drahý foťák, stačí mít mobil. A když k němu máte selfie tyčku, neřku-li gimbal, tak to už máte vyloženě luxusní podmínky.

Samozřejmě s foťákem, slušnými objektivy, gimbalem a dronem můžete svoji tvorbu ještě povýšit. Na kanálu Learn Online Video se mi ale líbí, že se opravdu obrací i na lidi s tou nejjednodušší nejzákladnější výbavou. Učí je, jak nedostatek vybavení nahradit invenčním přístupem, improvizací a různými technikami, pomocí nichž dosáhnete úžasného výsledku. Diváci nebudou věřit, že to plichtíte na nějakém starém Xiaomi přidělaném lepicí páskou ke koštěti a ne pomocí zrcadlovky připevněné na dronu.

Co se týká toho dalšího vybavení, Steve v tomto směru nešetří radami a praktickými ukázkami. Jak pomocí mikrofonu zlepšit snímání zvuku. Kdy už skutečně má smysl investovat do gimbalu nebo dronu. Co si pořídit, když člověk dělá hlavně produktová videa a podobně. Na kanálu najdete i rady ohledně střihu nebo kolorování. Jasně, často to jsou videa sponzorovaná třeba výrobcem daného zboží, ale musím říci, že Steve je soudný. I když je nějaké video v podstatě tak trochu reklamou na konkrétní výrobek, i tak si z něj odnesete velkou spoustu obecně platných rad.

1
0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru