Pryč s modrožlutým hadrem!

Já bych raději měl ten svůj blog laděný do pozitivna, ale nedá se nic dělat, zase si tu musím vložit jedno čertobraní. A to se týká slovního spojení „modrožlutý hadr.“ Já, klidný a většinou velmi vyrovnaný člověk, se rozpálím doruda, jakmile vidím na internetu nějaké rádobyvlastenecké přiblblo, jak v souvislosti s ukrajinskou vlajkou vytáhne právě tahle slova.

Je to šílené. Pár set kilometrů od nás kremelské kurvy napadly samostatnou, svrchovanou, nezávislou zemi, ničí její hodnoty, kulturu i průmysl a vraždí její občany. To nejmenší, co můžeme (musíme) udělat, je poskytnout zázemí a dát najevo sounáležitost. Vyvěsit nebo vylepit někde vlaječku je naprostá nicotnost, mnoho Ukrajinců mi přitom řeklo, jak moc to pro ně znamená. V době, kdy se Kreml snaží Ukrajinu jako zemi zlikvidovat a udělat z ní sovětskou republiku, každá vlajka někde vylepená znamená, že na Ukrajinu myslíme, nezapomínáme a pomáháme jí. Ne, nikde nevisí modrožlutý hadr. Visí tam ukrajinská vlajka, modré nebe a žluté lány pšenice. Слава Україні! Героям слава!

?? Pomozte Ukrajině drobným finančním darem ?✌

Když už jsme u povídání o podpoře Ukrajiny, zkuste pomoci i trochu konkrétněji, než jen symbolickou podporou. Ukrajina potřebuje enormní množství peněz – jak na financování obrany proti početnějšímu a silnějšímu nepříteli a na odminování oblastí, které ruská armáda opustila, tak na tolik potřebnou zdravotní pomoc, tak na obnovu zničených oblastí. Každá koruna pomůže, žádný dar není malý.

https://u24.gov.ua – iniciativa ukrajinského prezidenta. Nasbírané peníze jdou do Ukrajinské národní banky a odtud jsou rozdělovány patřičným ministerstvům.

Skoro můžete vzít jed na to, že ten, kdo použije frázi „modrožlutý hadr“, bude mít na profilovce českou vlaječku (kterou si tam dal čistě protestně až poté, co lidé začali vyjadřovat podporu Ukrajině ukrajinskou vlaječkou), na profilu bude mít mix Tomia, Blaška, Volného, Černohorského, nějaké ty parlamentní listy, ještě nějaké anticovidové bláboly – protože to je pořád stejná žoužel, anticoviďáci, antimigranti, antivlajkovci -, a taky na tom profilu budou „vlastenecké“ ci(n)táty na téma „tahle země je jen naše“ a „táhněte, cizáci“ (a k tomu samozřejmě nějaká adorace Putina a poděkování Stalinovi a Koněvovi za osvobození. A nadávání lidem z UK, protože hadrníci jsou nedovzdělaní primitivové, nerozlišující mezi UK a UA.

Modrožlutohadrníci byli jedni z těch, kvůli kterým jsem usoudil, že na FB už být nechci. Vlezli úplně všude a jejich otravnost byla neskutečná. Nalezli třeba do skupin, kde lidé sdílejí hezká inspirativní místa v ČR, která stojí za návštěvu. Stačilo, aby na fotce byl zámek a někde tam byla na dveřích ukrajinská vlaječka… na fotce to zabíralo 2×2 pixely, ale v komentářích už to jelo… A když do té skupiny někdo dal nějakou fotku, kde žádná ukrajinská vlajka nebyla? Nevadí, jelo to stejně: „A vidíte, jak jsou ty památky hned hezčí, když se tam neplincá ten modrožlutej hadr?“

Osobně jsem tyhle lidi bez pardonu nahlašoval – většinou správcům skupin; pokud šlo o skutečně nenávistný projev, tak i Facebooku. Plus samozřejmě šup s nimi hned i na vlastní blocklist. Uklízet je potřeba. Když se mi někdo vykadí na chodník před domem, taky to tam nenechám.

Hodlám to na sítích, na kterých jsem přítomen, dělat dál a vyzývám k tomu i vás: jakmile uvidíte modrožlutého hadrníka, hned mu dejte virtuálně po papuli, nahlásit a blocknout. Tyhle lidi je potřeba vykázat mimo společnost slušných lidí, žádná edukace nepomůže, ani debata o reálném vlastenectví. To nejsou žádní vlastenci – vlastenectví je láska k vlastní zemi, ne nenávist k zemi cizí (a jejím symbolům). Stejně, jako jsem nekompromisně a bez debat ze své socbubliny vyhazoval (a vyhazuju) kokoty za jakýkoliv projev kokotismu, tyhle hadrníky vyhazuju úplně stejně.

Pryč s modrožlutým hadrem – ve smyslu „pryč s každým, kdo v sobě nemá elementární empatii a základní úctu ke státním symbolům těžce zkoušené země.“


0
0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru