16,5 roku

V úterý 3. 5. 2022 se uzavřel životní příběh naší fenky Britney. Prožila s námi krásných 16 let a jakožto pejsek netušila, jakou celebritou na počátku svého života byla. Se svojí sestrou Miou totiž byly součástí televizního projektu VyVolení 2. Pamětníci asi ještě vzpomínají na partu lidí uzavřenou na několik měsíců do vily prošpikované kamerami. No a jednoho dne se jim v objektu objevila dvě malá štěňátka, o která se soutěžící museli dobře postarat. Fenky dostaly jméno Mia a Britney, jména jim tehdy navrhnul Martin Hranáč podle Britney Spears a Mii Farrow. Když fenky soutěž opustily, ujal jsem se jich já.

Původně to měla být dočasná péče, protože zájem o pejsky projevila další soutěžící, Marcela Pašková. Tu ale po soutěži čekaly nějaké životní změny, studium v zahraničí, navíc měla kocoura, který by nejspíš s divokými fenkami nebyl úplně spokojený. Mia s Britney u nás tedy skončily natrvalo.

Osud bohužel Mie nedopřál příliš dlouhý život, v šesti letech se jí stalo osudné vyběhnutí na ulici a střet s autem, jehož řidič neměl absolutně šanci tomu zabránit. Britney tak svoji sestřičku přežila o dlouhých deset let (mimochodem, kromě těchto psích slečen jsme měli také mopse Maxe a ten se dožil 19 let). Poslední rok už hodně zlobily ledviny, takže nakonec muselo přijít to nejsmutnější rozhodnutí v životě majitele psa – nenechat to dojít do fáze bolesti a trápení.

Děkujeme ti, Britney, za ty úžasné roky plné věrné psí lásky. Věříme, že těch 16 let, které jsi prožila v naší rodině, bylo fajn a žes nás po shledání s Miou tam nahoře moc nepomlouvala.


0
0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru