Scalexův blog III: New Hope

Když New Hope, tak i slušní Sithové…

Za svou už dlouholetou počítačovou éru jsem měl jen dva blogy. Kdysi v pravěku to byl Středně propečený blog aneb Scalexův atlas (mlsných) hub, to ještě na platformě Bloguje.cz blahé paměti, a to byl blog čistě kulinární, posléze vznikly Scalexovo plkance, jejichž obsahové plnění ovšem mělo do pravidelnosti hodně daleko. Ona nepravidelnost a celková obsahová chudost byla způsobena mým každodenním vyplkáváním na Facebooku. Psal jsem na fejsu, blog zůstával sirý.

Facebook je zajímavá platforma, na jednu stranu s prvky archivu (vzpomínky „v tento den před X lety“ byly často velmi zajímavé), na druhou stranu s obrovskou pomíjivostí toho, co tam napíšu (a už se k tomu nejspíš nikdy nedostanu, v případě potřeby to nedohledám a nenajde to ani nikdo jiný). Kolik já už tam toho napsal – a všechno to nějak profičelo a zmizelo v propadlišti starých statusů a komentářů. Uvědomil jsem si, že používám komunikační platformu jako platformu publikační a že to je úplně mimo.

Proto jsem se rozhodl pro krok, který by do upsaného mě asi nikdo neřekl – po třinácti letech intenzivního každodenního používání Facebooku jsem deaktivoval účet (více v příštím blogpostu) a po dalším měsíci zprovoznil tento blog. Sem chci postupně přemigrovat i svoje starší texty z jiných míst internetu, včetně Středně propečeného a Plkanců. Upsanost a touha chrlit moudra mě samozřejmě s koncem mého FB účtu nijak neopustila a kdyby náhodou moje plky scházely i někomu jinému než mně, tady je najde.


0
0

1 názor na “Scalexův blog III: New Hope”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru